Spotkanie w SP6PNZ - IV.2003

W 2003 roku Święta Wielkanocne przypadły na koniec miesiąca kwietnia. Postanowiliśmy wraz z żoną spędzić ten wspaniały czas u babci w Kamiennej Górze a dokładnie w Ptaszkowie. Jako że jest to czas wolny od zajęć ( Jacek uczył w szkole średniej religii), i nazbierało się z 10 dni wolnego, wybraliśmy się w podróż przez całą Polskę. Z Ełku do Kamiennej Góry jest około 650 km. Więcej szczegółów na temat naszej wyprawy znajdziesz tutaj.
A teraz o spotkaniu w Nysie.
Ja (Jacek) miałem okazję przez rok mieszkać w Nysie. Poznałem tam mieszkających krótkofalowców i wiele dobrego się od nich nauczyłem (a nie miałem jeszcze wtedy licencji). To właśnie Włodek SQ6LBW wypożyczył mi sprzęt do słuchania na pasmach KF od 3,5 do 14 MHz. Zdjęcie można zobaczyć w dziale MAPY, ZDJĘCIA takie zdjęcie na tle niebieskiej ściany. (Włodku, jeszcze raz dziękuję).
Janek SQ6LBS uczył mnie transmisji cyfrowych za pomocą modemu Baycom 1200 a także SSTV i wiele innych rzeczy. Bardzo się zaprzyjaźniliśmy i zawsze jak jest okazja, to odwiedzamy tę wspaniałą ekipę.
Tak stało się i tym razem. Będąc w okolicy trzeba zajechać. Wpadliśmy na cały dzień do Nysy. Odwiedziliśmy klub, to znaczy zwiedziliśmy pomieszczenia klubowe SP6PNZ. Wcześniej Janek SQ6LBS ugościł nas a jego żona Justyna podała wspaniały obiad. (Bardzo jeszcze raz dziękujemy, był przepyszny!) W klubie byli obecni:Janek SQ6LBS i Justyna (żona), Włodek SQ6LBW i Gienia (żona), Jacek SP4JKK i Marta SP4-21172 (żona). Wypiliśmy smakowite kawy, herbaty i cappucina. Było wiele dyskusji, wspominania dawnych czasów. Podzieliliśmy się doświadczeniami radioamatorskimi i nie tylko. Jak zawsze takie spotkania bardzo nas ubogacają.
Poniżej prezentujemy fotki, jakie udało się ustrzelić:

foto 2
foto 1 foto 3
foto 4
foto 5

[ Kliknij aby powiększyć ]


[Home] [Jerry i gollo] [O nas] [Hobby] [Foto] [Linki] [Modlitwy] [Chrześniaki] [Kontakt]